CERRAHİ VE SAÇ DÖKÜLMESİ | HDC Medical Hair Loss Solutions

CERRAHİ VE SAÇ DÖKÜLMESİ

Saç kayıpları birçok tıbbi alanda karşılaşılan bir durumdur. Cerrahide de en çok karşılaşılan durum yangın, kaza, saldırı, ameliyat sonrası izler gibi saç derisindeki tahribatların oluşturduğu Traumatic Alopecia rahatsızlığıdır. Traumatic Alopecia da saç kayıpları geçici olabileceği gibi kalıcı da olabilmektedir.

Cerrahi alanında özellikle diğer tıbbi bölümlerle beraber çalıştıkları kanser gibi rahatsızlıkların kemoterapi ve radyo terapi tedavi süreçlerinde de saç dökülmesi sorunuyla karşılaşılmaktadır. Kanser tedavisi süresince moralin tedaviye büyük bir katkısı vardır. Bu yüzden hastaların yaşadıkları saç sorunlarının çözmek moralini yükseltmesine katkı sağlamaktadır.

HDC olarak özellikle Traumatic Alopeci rahatsızlığı gibi durumlarında kısmı yada saç bölgesinin tamamına uygulanabilecek şekilde hastalara medikal saç çözümleri sunuyoruz. Ayrıca kanser tedavi süreçlerine özel hijyenik medikal saçlarımız ile çözümler sunuyoruz. Amacımız hekimlerin hastaları sağlığına kavuştururken saçları ile ilgili yaşadıkları olumsuzlukları çözerek mutlu olmalarını ve daha iyi bir tedavi süreci geçirmelerini sağlamaktır.

TOP